A félelem étterme

7. fejezet

     Regina úgy vélte, két eset lehetséges. Vagy tényleg létezik a boszorkány, akinek valahogy megbolygatták a sírját a múltkori csatornaátépítéssel, vagy valaki szintén ismeri a legendát, és gonosz tréfát uz a nyugati meki dolgozóival.

Tudta, csak egy módon derítheti ki.

És azt is, hogy egyedül nem lesz rá képes.

A múzeumlátogatás után munkába menet bevárta a meki teraszán barátnojét, Bettit, akivel ugyanakkor kezdodött a műszakjuk.

Betti alacsony, barna hajú, kissé duci, amolyan manószerű, de szép arcú, kihívó tekintetű és viselkedésű lány volt, aki határtalan cinizmusáról, és bátor, vagy talán inkább vakmerő természetéről volt ismert.

- Na mizu? - kérdezte, mikor meglátta Regit. Ő válaszul kezébe adta azt a néhány papírt, amit a régész nyomtatott ki.

- Ez - válaszolta. - Olvasd és készülj…este dolgunk lesz!

Betti olvasás közben különféle fintorokat vágott, és néha Reginára nézett, hogy vajon szórakozik-e vele. Mikor látta Regi komoly arcát, felsóhajtott.

- Nem mondod, hogy te most munka után boszorkánysírt akarsz keresni ivás helyett?

- Pedig de - mondta Regi. - Most már a végére akarok járni ennek az egésznek.

- És hol véled megtalálni? Vagy hogy akarsz elindulni?

- Na ez az, amit még ki kell találnunk - mondta gondterhelten Regi. - Kezdetnek megnézzük azt a helyet, ahol a munkások dolgoztak a múltkor, és ha onnan nem vezet sehová út, akkor ráérünk gondolkodni a következő lépésen.

- Hát jó - sóhajtotta Betti. - De ha nincs is semmi misztikum, csak valaki szórakozik, az nagyon meg fogja bánni! Elásom a csatornába, és pár száz év múlva az Ő sírját fogják keresni a jövő mekisei - nevetett.

- Csatlakozom - nevetett Regi. - De akkor néhány műszakvezetőt is pakoljunk már mellé, hogy ne legyen magányos.

- Adom - mondta Betti. Elnyomták a cigijüket, Betti még köpött is egyet, aztán elindultak befelé átöltözni.

Ahogy megdörrent az ég, és egy villámlás egy pillanatra megvilágította a környéket, látszott, hogy egy gonoszul csillogó szempár eltunoben még éppen megvillan.

Mintha azt üzente volna : hamarosan találkozunk!

Előző fejezet         Következő fejezet