A félelem étterme

6. fejezet

     Másnap Regina úgy döntött, hogy ellóg az utolsó pár óráról, hogy kicsit kutathasson a múzeumi könyvtárban.

Lerázta a folyosón az udvarlókat, a cigikéregetőket, és csendben kisurrant az utcára.

A villamoson végig azon gondolkodott, mennyi valóságtartalma lehet annak, amit a munkások mondtak előző este.

- Kicsit a körmére nézünk most ennek a boszorkánynak! - gondolta, ahogy a tavaszi napsütésben lassan, cigizgetve sétált a múzeum felé.    

  A helytörténeti múzeum alagsora homályos volt, akárcsak a vezető régész tekintete, amikor álomittasan felpillantott a papírjaiból Regina halk kopogtatására.

- Tessék… - mondta álmosan.

- Jónapot...egy rejtély után kutatok! – mondta bátran, rögtön a lényegre térve Regi, remélve, hogy ezzel felkelti a fickó érdeklődését.

Ám az csak fáradtan legyintett.

- Én is – válaszolta fásultan. - Azt akarom kideríteni, hogy fogom a múzeumi fizetésből kifizetni a villanyszámlámat, úgy, hogy még egyek is.

Regi felnevetett.

- Na mondja – kínálta hellyel egy kézmozdulattal a fickó.

Regi röviden elmondta a boszorkányról hallott legendát.

- Hm – mondta a régész. - Valamit hallottam én is erről...Mindjárt utánanézünk!

A múzeum saját adattárában kis kutatás után lassan kezdett kirajzolódni a kép Regi előtt.

Ha a korabeli leírásoknak és a helytörténeti legendáknak hinni lehet, a munkások igazat mondtak. Tényleg létezett az a nő, akit pár száz évvel ezelott a környékbeliek boszorkánynak hittek, tényleg ott állt a háza a nyugati meki mögött, és tényleg rágyújtották a dühös környékbeliek. Utána összetörték a csontjait, és elásták a háza pincéjében, mélyen a föld alá.

Nagyjából ennyit sikerült kideríteni, de Regi úgy gondolta, az étteremben történt eseményekkel összevetve meglehetősen érdekes a dolog.

-Aztán vigyázzon a boszorkányokkal! - intett utána a vezető régész, miután kikísérte az adattárból.

Regi félmosollyal intett búcsút, aztán lassan, elgondolkozva indult a meki felé.

Előző fejezet         Következő fejezet