A félelem étterme

3. fejezet

      Alig egy óra telt el Regina munkakezdése óta, mikor újabb különös dolog történt az étteremben.

A grill hirtelen elnémult.

Egy másodperccel később kialudtak a fények.

Az egész étterem sötétbe borult.

Pár pillanatig senki nem szólt.

Aztán egyszerre tört ki a káosz.

– Mi a franc van?!

– Áramszünet?

– A rendeléseim!

– Valaki világítson már!

A vendégtérből halk nevetés hallatszott.

Az egyik üdítőautomatából halk csorgás hallatszott.

– Na végre, ingyen narancsdzsúz – röhögte egy srác. - És ráadásul 100%-os!

Az irodából kiordított a műszakvezető.

- Mi ez? Áramszünet?

- Micsoda logikája van, nem hiába ő itt a fonök… - morogta Sanyi, az étterem viccmestere a fogai között. Néhányan halkan felröhögtek, néhányan csak helyeslően bólogattak. Megtehették, a sötétben senki nem látta.

– Kuss legyen! – ordította a műszak vezetője. – Megnézem a főkapcsolót. Senki ne nyúljon semmihez!

Ezzel eltunt valahová az alagsorba.

- Na mi van? Casper lecsapta a biztosítékot? - vigyorgott teli szájjal Sanyi Szandira. Az szigorúan nézett vissza rá.

Pár percre rá visszajött az áram.

Pár dolgozó segítségével újraindították a gépeket, újra elkezdték gyártani a közben selejtté váló ételek helyére az újakat.

- Ezt ki csinálta??? - érkezett meg ordítva a muszakvezeto.

- Mit? - kérdezte valaki.

- Valamelyikőtök rám zárta kívülről a fagyasztó ajtaját, amíg bent ellenőriztem a termékeket! És ne mondjátok hogy véletlenül csapódott be, mert kívülről el volt torlaszolva teli tálcákkal! Ki volt az???

Hatalmas csend lett a konyhán, senki nem szólalt meg. Mindenki arra gondolt, amit pár másodperc múlva Szandi vékony hangon ki is mondott :

- A kísértet…

- Ugyan, ne röhögtessetek már! - kiabálta a műszakvezető. - Ez már nem vicc!

- Akkor mégis ki lett volna? - kérdezte Regi. - Mindannyian itt voltunk fent, senki nem ment le rajtad kívül.

- Mittudomén - válaszolta dühösen a műszakvezető. - De ki fogom deríteni!

- Arra befizetek… - morogta Sanyi.

- Sanyi - nézett szigorúan a srácra, aztán a többi konyhásra is a muszakvezető - ti most munkaidőben vagytok?

- Igen - válaszolták megszeppenve páran.

- Akkor dolgozzatok - válaszolta hidegen. Aztán pattogni kezdett a hangja. - A meki és a műszakvezetőtök kritizálása helyett pályára beállni, lejárati időket átcímkézni, a selejtből ami még ehetőnek néz ki, tegyétek az újak közé! Ha a kezetek is úgy járna, mint a szátok, már rég felhoztatok volna két tálca zsemlét azóta a raktárból!

- Na jó, akármi volt is, én egyedül az alagsorba le nem megyek - mondta Szandi.

- Nem is kell egyedül…sőt egyelore mással sem - válaszolta kissé lehiggadva a muszakvezető. - Alaposan körül fogunk nézni odalent, de nem most. Most gyerünk, munkára mindenki, mert úszunk!

Előző fejezet         Következő fejezet